Node JS

Чому ми використовуємо Node JS?

Node.js блищить у веб-програмах реального часу, які використовують технологію push через веб-сокети. Що в цьому революційного? Що ж, після понад 20 років веб-сайту без збереження стану, заснованого на парадигмі запиту-відповіді без збереження стану, ми нарешті маємо веб-додатки з двосторонніми з’єднаннями в режимі реального часу, де і клієнт, і сервер можуть ініціювати зв’язок, дозволяючи їм вільно обмінюватися даними. . Це різко контрастує з типовою парадигмою веб-відповіді, де клієнт завжди ініціює спілкування. Крім того, все це засновано на відкритому веб-стеку (HTML, CSS і JS). Цей стек дозволяє нам створювати дуже ефективні серверні програми для будь-яких потреб із легким дизайном

Які завдання вирішує цей стек?

Програми в режимі реального часу


Оскільки ми виявили, що Node.js може забезпечити високу швидкість і продуктивність, одним із підручників для використання Node.js є обмін повідомленнями в режимі реального часу або спілкування в чаті. Середовище може підтримувати інтенсивний трафік кількох коротких повідомлень або чатів, коли повідомлення відображаються багатьом користувачам одночасно.

Програми IoT


Синергія Node .js IoT є найкращим із можливих для реалізації проектів розробки IoT. По-перше, Node js є швидким і потужним, а тому здатним обробляти великі потоки даних. По-друге, ви можете легко інтегрувати Node.js із протоколами IoT (інтеграція з MQTT і WebSockets може бути гарним прикладом). І, нарешті, Node Package Manager, коротко описаний вище, має значну кількість корисних модулів IoT, які допомагають реалізувати найбільше амбітні проекти Інтернету речей. Це лише кілька причин, чому деякі великі бренди, зокрема Microsoft, уже використовують Node.js для розробки Інтернету речей.

Інструменти для співпраці


Цей приклад використання Node.js також пов’язаний із його здатністю обробляти потоки в реальному часі. Ви повинні були чути про Trello, програму для управління проектами, яка досить популярна серед компаній-розробників програмного забезпечення. Що ж, Trello було розроблено на основі Node.js і виграло від його керованої подіями моделі без блокування. Node.js чудово підходить для додатків, які потребують негайного оновлення, наприклад, різноманітних інструментів для співпраці та пакетів онлайнової документації.

Програми для потокової передачі даних


Термін «потокова передача» означає це – надсилання великих обсягів даних у менших пакетах замість однієї партії. Ця здатність особливо важлива для додатків потокового аудіо або відео. Node.js ідеально підходить для цього завдання завдяки вбудованим модулям, які підтримують потокову передачу даних і дозволяють створювати потоки даних як для читання, так і для запису. Якщо додати, що Netflix, глобальний постачальник медіа-послуг, використовує Node.js, ви можете зрозуміти, наскільки потужним є це середовище.

Програми, які покладаються на масштабованість


Чудова масштабованість, яку підтримує Node.js, відповідає на запитання «чому саме Node.js» для програм, які повинні витримувати високі пікові навантаження. Це причина, чому Uber вибрала Node.js для розробки свого додатка. Глобальна мережа таксі постійно зростає та розширює свою присутність; в той же час природа таксі-бізнесу зумовлює високі піки попиту під час свят. Node.js досить добре впорається з цими викликами.

В чому переваги цього стеку?

Неблокуючий ввід-вивід


Основна ідея цієї функції полягає в уникненні таких речей, як синхронні потоки, які запускають окремий потік для кожного запиту та блокують увесь процес. Замість того, щоб допомагати веб-сервер для запуску окремих потоків, Node.js дозволяє працювати з так званими одиночними потоками, які обробляються один за одним. Це допомагає позбутися синхронізації між потоками та усунути пов’язані з нею проблеми.

Libuv


Libuv — це багатоплатформна бібліотека C, розроблена в основному для використання в середовищі Node.js. Це саме той компонент, який дозволяє нескінченно обробляти окремі потоки. Якщо бути точним, Libuv створює пул із чотирьох потоків, які обробляються одночасно. Крім того, він надсилає запити до операційної системи, яка піклується про час.

Менеджер пакетів вузлів



Менеджер пакетів вузлів, також відомий як npm, є менеджером пакетів за замовчуванням для Node.js. Хоча під час першого встановлення Node.js ви отримуєте багато корисних модулів, ви можете краще налаштувати систему відповідно до своїх потреб за допомогою Node Package Manager. Його база даних пакетів – як безкоштовних, так і платних – називається npm Registry. Сьогодні мільйони програмістів у всьому світі покладаються на реєстр npm, який обслуговує близько 125 мільярдів запитів із вражаючими 6 петабайтами на місяць. За даними npmjs.com, влітку 2019 року в реєстрі npm було близько 1 мільйона пакетів. У квітні 2020 року фірма, яка розробляє менеджер пакетів Node, оголосила, що ця цифра вже перетнула позначку в 1,3 мільйона.

Наші проєкти

New Airsoft!
Комплексне рішення для вашого бізнесу
Ігровий портал